Plytelių klijavimas – mokslas. Patarimai jums

Jeigu Jums reikia sienas arba grindis dekoruoti plytelėmis – tokiu atveju geriausia yra samdytis meistrus, kadangi jie gali darbus atlikti greitai ir paprastai. O kadangi šiuo metu paslaugų kainos nėra labai didelės – kiekvienas gali atrasti variantą, kuris geriausiai tenkina jo poreikius.

Visgi, plytelių klijavimas gali būti atliekamas ir savarankiškai. Žinoma, tai reikalauja žinių bei mokslo, labai dažnai padaromos klaidos, kurių tvarkymas kainuoja, tačiau bet kuriuo atveju labai norint – viskas yra įmanoma.

O mes pateiksime kelis paprastus patarimus, kurie leis būti ramiu dėl užklijuotų plytelių kokybės.

  •         Svarbiausia yra sistemingas darbas. Blogiausia, kai vienas darbas yra atliekamas per kitą, kadangi taip padaromas chaosas, kurį sutvarkyti gali būti sunku. Taigi, įsigijus plyteles siūloma jas tvarkingai susidėlioti, taip pat, sumaišyti klijus. Tiek, kiek reikia vienam kartui, o ne po truputį, kadangi taip gaišinsis darbas.
  •         Žinoma, vonios kambariui, kur būti labai daug drėgmės – siūlome rinktis ne tik specialias plyteles, tačiau taip pat ir tokį pagrindą, kuris yra atsparus vandeniui. Tik tai gali garantuoti, kad metų eigoje pavyks išvengti nukritusių plytelių, kurios erzina labiau nei senosios. Kodėl? Nes pakeisti pavienes plyteles gali būti labai sunku.
  •         Klijų užtepimo metu siūlome naudoti specialias priemones. Daugelis nustemba – kam? Juk puikiai tinka bet kokie šepetėliai, kurie yra namuose. Tačiau tai yra gana dažnai daroma klaida. Paprasčiausiai tepant tokiais šepetukais klijai gali netolygiai pasiskirstyti ir vėliau plytelės dėjimas ant sienos arba grindų paviršiaus tampa labai sudėtingas.
  •         Labai svarbu, kad klojimo metu būtų tinkamai atliekamas plytelių išretinimas. Jo metu dažniausiai susidaro klijų perteklius, kurie negražiai atrodo. Siūlome peržiūrėti vaizdo įrašus internete, kuriuose matyti – kaip turi būti klojamos plytelės, kad jos atrodytų patraukliai ir tuo pačiu vientisai.
  •         Jeigu Jums reikalingas tam tikros formos išpjovimas – geriausia tai daryti su elektriniu prietaisu. Paprasčiausiai su rankiniu retai pavyksta pasiekti tikslumą ir to rezultate – neestetiškai atrodo.

Svarbiausia yra noras ir lėtas darbas. Tokiu atveju, esame tikri, kad rezultatas bus puikus.