Ekologiški namai – geriausias pasirinkimas?

Gyventi tokiuose namuose, kurie iki mažiausių smulkmenų atitinka Jūsų poreikius – nuostabu. Ir belieka džiaugtis, kad šiuo metu dėl statybų galimybių ir tuo pačiu gana lengvai gaunamų paskolų – kiekvienas gali gyventi ten ir taip, kaip jam labiausiai patinka. Vis daugiau dėmesio skiriama ne tik būsto ergonomijai, tačiau taip pat ir ekologijai, kadangi žmonės jaučiasi atsakingi už namus, kuriuos jie statosi.

Dažnai ekologiškais vadinami karkasiniai arba rąstiniai namai. Tam tikra prasme jie puikiai atitinka eco idėją, tačiau reikia nepamiršti, kad ekologiško būsto samprata dažniausiai susijusi su namų „vidumi“. Tai yra tai, kokio tipo šildymo sistemos pasirenkamos ir panašiai, tad jeigu Jus domina tvarumo idėjos – visada verta tartis su specialistais, kurie ir geriausiai specializuojasi šioje sferoje.

Pirmiausia reikia suprasti, kad ekologiškas namas toli gražu nereiškia, kad jis bus ne toks saugus arba ne toks patvarus kaip kad tikimasi. Daugeliui žmonių ekologija vis dar siejasi su mūriniais namukais arba tokiais, kurie tarsi lipdomi iš molio. Žinoma, net ir tokie šiuo metu atitinka pačius aukščiausius standartus, tik dažniausiai reikia kur kas daugiau laiko jų statybai, tad ir pasirenkami rečiau. Bet kuriuo atveju siūlome nepamiršti, kad iš beveik bet kokios medžiagos gali būti pastatomas tvarus namas draugiškas aplinkai, tačiau nepamirškite, kad vienos naudojamos labiau nei kitos – ne veltui.

Ekologija daugiausia siejama su būsto vidumi, tad ieškodami sistemų, kurios skirtos gyvenimo lengvinimui – pirmiausia kiekvienas turi apgalvoti – kaip ta įranga veiks aplinką, kuri yra kiekvieno iš mūsų namai. Nuo tų pačių šildymo sistemų, kurios yra labai įvairios ir tikrai ne visos turi vienodą poveikį gamtai bei žmogui, iki medžiagų, kurios bus naudojamos statybų metu.

Gana gajus mitas, kad ekologiškos medžiagos kainuoja daugiau, tačiau tai nėra tiesa. Kadangi šiuo metu jas gali pasiūlyti labai daug gamintojų, natūralu, kad konkurencijos akivaizdoje galiausiai laimi klientas, kuris renkasi ne tik pigiausią, tačiau taip pat ir labai geros kokybės variantą. Galiausiai, jis gali net ir mokėdamas mažiau gauti tai kas pranoks jo poreikius. Šiuo atveju svarbiausia, kad būtų įvertinamos galimybės. Ir ypač reikia daug dėmesio skirti inovacijos, kadangi jos dažniausiai šiuo metu ir yra siejamos su ekologija.

Jeigu ekologiškas namas kainuos ilgiau – ar tokiu atveju tikrai vertos jos statybos? Ne tik specialistai, tačiau ir žmonės, kurie statosi tokius namus dažniausia atsako, kad taip. Paprasčiausiai kiek didesnė investicija dažniausiai labai greitai atsiperka ir tuo pačiu džiugina galimybe džiaugtis tais, kurie nereikalauja labai daug energijos, o tuo pačiu ir leidžia būti ramiu dėl tvarumo už kurį esame atsakingas kiekvienas iš mūsų.